praca

Aktualności z rynku pracy

Najbardziej poszukiwane zawody roku 2019

Z rynku pracy, luty 27, 2019

Rynek pracy podlega ciągłym zamianom. Obecnie zawody, które jeszcze niedawno były najbardziej pożądane tracą na znaczeniu. W ich miejsce pojawiają się nowe. Jak może wyglądać rok 2019 pod tym względem? Oto lista perspektywicznych zawodów na nowy rok.

  1. Inspektor ochrony danych osobowych.

W ubiegłym roku zostały wprowadzone w Europie zmiany, które spowodowały niemałe zamieszanie w dużych jak i w mały firmach. Wprowadzone Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych wprowadziła wiele zmian, mających na celu ochronę naszych danych osobowych. W wyniku wprowadzenia rozporządzenia na rynku pracy, pojawił się nowy zawód, który jest niezbędny do istnienia, w szczególności dużych przedsiębiorstw. Mowa o inspektorze ochrony danych osobowych. Zawód ten jest tworzony najczęściej w działach prawnych dużych przedsiębiorstw, ale również urzędów państwowych i samorządowych. Wiele wskazuje, że zapotrzebowanie na inspektorów nie będzie słabło. Ich funkcja w nowej rzeczywistości jest niezwykle ważna, dlatego warto rozważyć tą ścieżkę kariery zawodowej.

  1. Specjalista do spraw cyberbezpieczeństwa.

Obecny świat idzie w jednym kierunku. Pełnego skomputeryzowania wszystkich dziedzin życia. Bycie online to już nie tylko rozrywka. Owe środowisko jest wykorzystywane do czynności prywatnych, ale również zawodowych. Rośnie ilość transakcji wykorzystywanych dzięki Internetowi. Finanse, bankowość, zdrowie, ubezpieczenia, prawo, telekomunikacja oraz wiele innych sfer życiowych wykorzystuje środowisko online, dlatego też coraz większego znaczenia nabiera kwestia bezpieczeństwa danych czy systemów. Specjaliści do spraw bezpieczeństwa będą mogli liczyć na coraz większe zainteresowanie pracodawców, w szczególności w sektorze bankowym, telekomunikacyjnym oraz ubezpieczeniowym.

  1. Specjalista do spraw e-commerce.

Niemalże wszystkie branże w Polsce, również i na świecie są związane z rozwojem kanału e-commerce. Sprzedaż przy wykorzystaniu Internetu dotyczy szeregu działów gospodarki, zwiększając procentowy udział w rynku w porównaniu z tradycyjnymi formami sprzedaży. Rozwój tego kanału powoduje, iż pracodawcy szukają ekspertów w dziedzinie e-commerce, mających doświadczenie i odpowiednią wiedzę. W przyszłości może być to zawód niemający sobie równych, dlatego już na początku wyboru swojej przyszłej ścieżki zawodowej warto rozważyć właśnie tę drogę.

  1. Specjalista do spraw podatków.

Księgowość jeszcze nigdy nie była tak ważnym działem każdego przedsiębiorstwa jak jest teraz. Nie mówimy tutaj o zwykłym rozliczaniu przychodów oraz kosztów firmy. Mowa jest o specjalistach, mających odpowiednią wiedzę z zakresu prawa, forma finansowania oraz podatków, a w szczelności ich odpowiedniej optymalizacji. Specjaliści z zakresu podatków VAT czy CIT nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia w roku 2019.

  1. IT developer.

Na naszej liście nie mogło zabraknąć kolejnego zawodu związanego z szeroko rozumianą informatyką, a więc twórcy oprogramowań. Sektor technologii nowoczesnych jest jednym z najszybciej rozwijanych sektorów gospodarki. Sektor ten potrzebuje wykwalifikowanych pracowników, którzy bez większego problemu powinni znaleźć zatrudnieni nie tylko w firmach technologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.