praca

Aktualności z rynku pracy

Oto najpopularniejsze zawody na rynku pracy.

Z rynku pracy, maj 12, 2017
Najpopularniejsze zawody na rynku pracy

Chcesz zarabiać duże pieniądze? Sprawdź jakie oferty pracy są zamieszczane w jednym z największych serwisów ogłoszeń lokalnych. Dane ze statystyk przeprowadzonych na podstawie Lento.pl są zaskakujące!
Jakiej pracy najczęściej szukamy?
Czy wiedziałeś, że najczęściej szukanym zatrudnieniem wśród użytkowników, są takie zawody jak: opiekunka osób starszych czy kierowca?
To właśnie w tych zawodach tysiące ludzi na Lento.pl szuka zatrudnienia. W tyle jednak nie pozostają kierunki ściśle zawodowe jak spawacz czy kucharz.
Niestety w dalszym ciągu problem ze znalezieniem pracy mają absolwenci kierunków humanistycznych. Jedynie co piąty absolwent kierunków takich jak pedagogika czy socjolog, znajdują prace w wyuczonym zawodzie.
Już od pewnego czasu, można było dostrzec pewne tworzące się luki na rynku pracy, spowodowane zmianami edukacyjnymi, wprowadzonymi kilka lat temu. Likwidacja szkół zawodowych niewątpliwie przyczyniła się do powstania niedoboru zawodów, które obecnie stanowią nisze, i szybko zyskały miano najbardziej poszukiwanych.
Warto wspomnieć również o branży budowlanej, która od wielu lat cieszy się popularnością zarówno wśród poszukujących zatrudnienia jak i rekruterów. Ze statystyk prowadzonych na podstawie Lento.pl, ponad 40 procent ogłoszeń dotyczy zatrudnienia w branży budowlanej.
Najczęściej poszukiwanymi pracownikami budowlanymi na Lento.pl są hydraulicy, brukarze oraz monterzy.
Jaką płacę oferują pracodawcy?
Obecnie kucharz, spawacz, kowal czy stolarz to zawody, w których wynagrodzenie nierzadko kształtuje się na poziomie specjalisty w branży IT. Z pośród tysięcy ofert pracy dla rzemieślników na Lento.pl, oferowana płaca nie spada poniżej średniej płacy krajowej.
Niezmiennie leaderem zarówno wśród proponowanych zarobków, jak również zamieszczanych ofert zatrudnienia, jest branża IT. Z roku na rok wzrasta liczba darmowych ogłoszeń na Lento.pl, dotyczących zatrudnienia w korporacjach IT. Proponowane wynagrodzenia wahają się od około czterech do nawet kilkunastu tysięcy złotych.
Kogo szukają ?
Tysiące zamieszczanych ofert pracy dla programistów jak i grafików komputerowych potwierdza ogólnodostępne statystyki.
Absolwenci studiów informatycznych nie tylko wciąż otrzymują najwyższe pensje na start, ale również doskonałe warunki zatrudnienia. W tej grupie proponowana pensja na start jest zbliżona do kwoty pięciu tysięcy złotych brutto. Nieco mniej otrzymuje absolwent Robotyki, Automatyki lub telekomunikacji.
Podobne wynagrodzenie spoza branży IT otrzymają finansiści lub bankierzy.
Wyścig za pracownikiem.
Wydawać by się mogło,iż szukanie pracownika nie może sprawiać kłopotu. Nic bardziej mylnego. Szukający kadry w niszowej branży, stworzyli swoisty wyścig za pracownikiem. Z promowania ofert korzysta już każdy pracodawca, licząc iż wyróżnienie „sprowadzi” w ich szeregi pracownicze najlepsze perełki. Z oceny użytkowników Lento.pl wynika, iż metoda wyróżnienia jest kluczowa w rekrutacji.
Fakty te potwierdzają statystyki promowań. Najczęściej wyróżnianymi ogłoszeniami są oferty pracy z branży IT, jak również zawodów stricte rzemieślniczych. Rekrutacja za pomocą promowań ofert jest niezwykle skuteczna i z roku na rok staje się coraz bardziej popularna.

4 komentarze “Oto najpopularniejsze zawody na rynku pracy.”

 1. Patryk pisze:

  wiedziałem bo jestem kierowcą haha

 2. olabogaa pisze:

  kierunki humanistyczne odejdą do lamusa

 3. Katte pisze:

  Na szczęście mam własną działalność i zarabiam sama na siebie, ale artykuł fajny. Pozdrawiam wszystkich szukających pracy!

 4. arczi pisze:

  Sami jesteśmy kowalami swojego losu ;]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.