praca

Aktualności z rynku pracy

Praca dla studenta 2020

Dla Studenta, styczeń 6, 2020

Studia są wspaniałym okresem w życiu młodego człowieka. Pozwalają na zwarcie nowych znajomości, ale również na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego. Właśnie te doświadczenie zawodowe może pomóc w przyszłości w znalezieniu pracy lepiej płatnej. Jaka w takim razie jest najlepsza praca dla studenta? Oto nasze propozycje.

Duża część studentów nie przepracowuje ani jednego dnia w trakcie odbywania nauki, jednak jest spora część społeczności studenckiej, która szuka zatrudniania by zdobyć niezbędne doświadczenie, czy to w celu podreperowania studenckiego budżetu. Jak jednak pogodzić studia z pracą? Cóż w przypadku studiów zaocznych nie jest to większym problem. Studia dzienne to już inna kwestia, jednak nie niemożliwa. Na początku musimy dobrze rozplanować swój grafik zajęć, następnie przygotować odpowiednie CV, które będzie przygotowane indywidualnie do każdego pracodawcy. Teraz już tylko czekamy jak ktoś nas zatrudni. No właśnie a gdzie mógłby pracować nasz hipotetyczny student? Oto kilka naszych propozycji:

  1. Udzielanie korepetycji

Tutaj największe szanse będą mieli studenci wszystkich języków obcych, ale również studenci matematyki, języka polskiego, chemii, fizyki, biologii czy też historii. Zarobki są różne i wahają się między 20 a 60 zł za godzinę. W przypadku udzielania korepetycji ważne jest zaangażowanie, ale i skuteczność. Jeżeli student będzie dobry w tym co robi to polecenia pojawią się same, co za tym pieniądze będą lepsze.

  1. Praca pubie

Jest to opcja dla osób lubiących pracować wieczorami i w nocy. Jest to również dobra opcja dla studentów studiów dziennych. Praca nie jest wymagająca, jednak czasowo dość dużo zajmująca. Jeżeli nie jest nam potrzebny długi sen to warto się zastanowić czy nie jest to coś dla nas. Zarobki zależą od miasta, w każdym będą inne.

  1. Opiekunka dla dzieci

Specjalnie piszemy opiekunka a nie opiekun. Nie oszukujmy się, jest to praca, która jest zdominowana przez kobiety. Jeżeli nie mamy problemu w kontaktach z dziećmi jest to opcja do rozważenia. Jako opiekunka dla dzieci można zarobić od 10 zł za godzinę wzwyż.

  1. Pracownik sieciówki odzieżowej

Plusem pracy w sieciówce odzieżowej jest możliwość ułożenia grafiku pod siebie. Praca nie jest wymagająca, a zarobki nie są najgorsze. Spokojnie można wyciągnąć 2000 zł na rękę i więcej. Tutaj należy dobrze się rozejrzeć, ponieważ są sieciówki które płacą więcej niż konkurencja.

  1. Call Center

Praca na słuchawce uczy bardzo wiele i nie jest to czcze gadanie. Jeżeli chcesz w przyszłości pracować jako sprzedawca, to „słuchawka” będzie prawdziwą szkołą życia. Tutaj zdobędziesz największe doświadczenie, a jeżeli będzie dobry w tym co robisz to i zarobki będą dużo większej niż pensja minimalna.

  1. Praca w kinie

Jest to praca idealna dla studentów. W łatwy sposób można dopasować grafik pod siebie. Dodatkowo możemy oglądać filmy za darmo, a jak będzie trzeba to między seansami będziemy mieli czas na naukę. Dodatkowo możemy pracować tylko w weekendy. Praca niemalże idealna. Zarobki natomiast będą zależne od wykonywanej funkcji oraz wielkości miasta, w którym dane kino się znajduje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.